Poznań okiem młodego fotoamatora.
Inne
Creative Commons License

Kontakt: jarpio@gmail.com

Szablon wykorzystany dzięki uprzejmności Kate_mac

Kategorie: Wszystkie | Inne | Poznań
RSS
piątek, 11 lipca 2008
Śródka

Śródka to - moim zdaniem - dość specyficzna część miasta Poznania. Znajduję się ona po wschodniej stronie rzeki Cybiny (odnogi Warty), zaraz niedaleko Ostrowa Tumskiego. Kiedy się tamtędy przechadzam mam wrażenie, jakbym cofnął się w czasie. Umieszczone tam stare kamienice, w których znajdują się sklepy pamiętające czasy PRLu, wąskie i zaniedbane uliczki potęgują to wrażenie. Będę jeszcze wracał do tego miejsca, bo tremat na pewno nie uważam za wyczerpany.

Wąskie uliczki

Drugie zdjęcie przedstawia przychodnię lekarską, której budynek od razu wpadł mi w oko. Nawet, gdy jeszcze nie miałem aparatu. Obiecałem sobie wtedy, że w przyszłości go sfotografuję.

Przychodnia 

poniedziałek, 07 lipca 2008
Ul. Klasztorna

Zdjęcie ulicy klasztornej z widokiem na wieżę - element zabudowań przy głównej siedzibie urzędu miasta Poznania.

Ul Klasztorna 

niedziela, 06 lipca 2008
Ostrów Tumski

Korzystając z okazji umówienia się pod katedrą, po odbiór książki, postanowiłem zabrać ze sobą aparat, by cyknąć kilka zdjęć. 

Na początek front bazyliki archikatedralnej świętych apostołów Piotra i Pawła.

Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu 

Następnie w kadrze kościół Najświętszej Marii Panny w Poznaniu wraz z katedrą. Niestety na zdjęciu uciąłem krzyż, a zauważyłem to później, gdy już wracałem do domu. :-(

kościół Najświętszej Marii Panny w Poznaniu 

Na koniec zdjęcie bardziej artystyczno-klimatyczne. Tyły katedry, które niestaty są w remoncie i przysłonięte zostały zabudowaniami robotniczymi (sic!) oraz reklamami.

 katedra